Op. Dr. Halil İbrahim Tekin
Anne adayının en duygulu anı bebeklerinin kalp atışlarını duydukları andır
DrHITDr. Halil Ibrahim Tekin

Kanamalar ve anlamları

Yumurta Toplama (OPU) Sonrası Kanama

Yumurta toplama işlemi sonrası bazen kanama görülebilir.
İlk olarak doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.
Kan kahverengi tonlarında koyu renkte olması eski kanama olduğuna işaret eder. Endişelenecek bir durum yoktur.
Kan açık renkli ve fazla miktarda ise vakit geçirmeden doktorunuza, doktorunuz uzak ya da gidilmesi mümkün değilse en yakın sağlık kuruluşuna gitmelisiniz.

Embriyo Transferi Sonrası Kanama

Embriyo transferi işleminden sonra 7-14 günleri arası kanama beklenen olgudur. Kanama (ya da sızıntı şeklinde kanama) kahverengi tonlarındadır. Devamı farklı olgulara işarettir dikkatle izlemek gerekir.

Kanama adet kanaması gibiyse ve fazlalaşarak devam ediyorsa gebelik oluşmamıştır. Genellikle embriyo transfer işleminden 7-10 gün sonra olur.

Kanama kahverengi tonda akıntı şeklinde ve 24 saat içinde azalarak kesilirse buna tutunma kanaması (implantasyon) denir. Genellikle embriyo transfer işleminden sonra 7-12 günleri arasında oluşur.
Kısa bir istirahat ve ilaçların kullanımına devam etmek gerekir. Bazı hastalar yanılıp umutsuzluğa kapılır ilaçlarını keser. Kesinlikle yanlıştır. Gebelik testine kadar ilaçlar alımına devam etmek gerekir.

Özel Hat

Bu işaret Dr. Halil İbrahim Tekin ile aranızda özel hat anlamına geliyor. Herhangi bir konuda yazmakta tereddüt etmeyiniz. En kısa sürede yanıt alacaksınız.

Son Haberler

Yeni yerimizde yepyeni donanımlar

Gebelik oranları ve PGD için geliştirilmiş en yeni cihaz Piezo-7mm4G ile daha hassas ve başarılı sonuçlar alabiliyoruz.
Cihaz KKTC ve TC'de ilk.

Dünyanın en ağır üçüzlerinden

Dünyanın en ağır üçüzlerinden Aslı, Masal ve Yiğit bebekler. Toplam 8620 gram doğdular. Ebeveynleri Op. Dr. Halil İbrahim Tekin tarafından gördükleri tedavi sonrasında hiçbir komplikasyon yaşamadan doğum gerçekleştirdiler.
Üçüzlere sağlıklı bir ömür diliyoruz.