Op. Dr. Halil İbrahim Tekin
Anne adayının en duygulu anı bebeklerinin kalp atışlarını duydukları andır
DrHITDr. Halil Ibrahim Tekin

Gebelik ve lenfosit aşıları

Gebelik aşısı nedir? Kimlere yapılır?
Kadınların kanlarından elde edilen periferik kanda bulunan mononuclear yani tek çekirdekli monosit gibi hücrelerin kadının kanından alınıp rahmine aşılama şeklinde yerleştirilmesiyle yapılır. Yoshioka ve Fujii adlı iki Japon araştırmacı yayınlamıştır. Embriyonun rahme tutunma şansını artırmak  için bir alternatif gibi sunulmuşsa da ileri düzeyde bilimsel olan kişilerce kabul görmemiştir. Hastaların gereksizce umutlanmasına yol açan bir yaklaşımıdır. Ticari bir faaliyet olduğunu düşünüyoruz.

Lenfosit aşısı nedir?
Erkeklerin  kanlarından elde edilen periferik kanda bulunan lenfosit gibi hücrelerin  alınıp kadının rahmine aşılama şeklinde yerleştirilmesiyle yapılır. Yine embriyonun ana rahmine tutunma şansını artırdığı iddiasıyla uygulanmaktadır. Alternatif çözüm gibi sunulmuşsa da  günümüzde bilim camiası tarafından hastaların gereksizce umutlanmasına yol açan bir yaklaşımıdır. Ticari olduğunu  düşünmekteyiz. Aynı zamanda temel tıbbi bilgilerimiz doğrultusunda eğer söylendiği gibi yapılarsa anaflaktik şok gibi çok ciddi ölümcül riskler taşıdığını düşünmekteyiz.

Lenfosit aşısı kimlere yapılır?
Kanaatimizce hiç bir hastaya yapılmamalıdır.

Özel Hat

Bu işaret Dr. Halil İbrahim Tekin ile aranızda özel hat anlamına geliyor. Herhangi bir konuda yazmakta tereddüt etmeyiniz. En kısa sürede yanıt alacaksınız.

Son Haberler

Yeni yerimizde yepyeni donanımlar

Gebelik oranları ve PGD için geliştirilmiş en yeni cihaz Piezo-7mm4G ile daha hassas ve başarılı sonuçlar alabiliyoruz.
Cihaz KKTC ve TC'de ilk.

Dünyanın en ağır üçüzlerinden

Dünyanın en ağır üçüzlerinden Aslı, Masal ve Yiğit bebekler. Toplam 8620 gram doğdular. Ebeveynleri Op. Dr. Halil İbrahim Tekin tarafından gördükleri tedavi sonrasında hiçbir komplikasyon yaşamadan doğum gerçekleştirdiler.
Üçüzlere sağlıklı bir ömür diliyoruz.